Catering na stypy

Catering na stypy
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

kulinaria (22)Jaki wybrać catering na stypy ?
Stypa jest szczególnym wydarzeniem. W czasie stypy wspomina się zmarłą osobę. Na stole jest dużo alkoholu i smacznych potraw. Jeżeli ktoś pod wpływem wielu emocji związanych ze stratą bliskiej osoby nie jest w stanie przygotować stypy samemu, to często zamawia catering na stypy. Potrawy są gotowe, transport zagwarantowany, a my mamy mniej kłopotów w związku z pożegnaniem zmarłej osoby. Pogrzeb jest przedsięwzięciem, z którym musi sobie poradzić każdy. Dobrze jest sobie w jakimś stopniu pomóc i zadbać, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Dania cateringowe na stypy
W menu na stypę są zazwyczaj dania główne i przekąski. To czas, gdy wszyscy siedzą przy stole i rozmawiają. Nie ma tutaj tańców i innych form wspominania zmarłego, jak tylko zaduma. Menu, z którego przygotowany jest catering na stypy zawiera zazwyczaj alkohol. W krajach Europy Wschodniej bardzo często pije się wódkę i opłakuje zmarłą osobę. To bardzo popularny sposób na stypę, który zakorzenił się w naszej tradycji. Wiadomo, że przy alkoholu muszą stać ciężkie potrawy, które złagodzą jego działanie.
Cena cateringu na stypy
Cena zazwyczaj w takich sytuacjach nie gra roli. Jednak wiele jest ubogich rodzin, dla których samo wyprawienie pogrzebu jest bardzo kosztowne. Dlatego skromna stypa, na którą można zamówić tani catering na stypy jest często pożądana. Tacy ludzie nie mają wyboru i muszą się ograniczyć do kilku posiłków i limitu cenowego, co jest jak najbardziej możliwe.

Podobne wpisy tematyczne online: