Cytrynówka

cytrynowka-1Moda na alkohole domowej roboty jest coraz większa. Powodów takiej popularności jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest stale rosnąca, wskutek wzrostu akcyzy, cena alkoholi. Inny powód to po prostu to, że przygotowując własne nalewki, wina czy piwa, wiemy, co się w nich znajduje i z jakich składników są zrobione. A swoje robi też na pewno moda. Można się pochwalić znajomym i poczęstować ich własnej produkcji drinkiem.

Wśród domowych alkoholi dominują wszelkiego rodzaju nalewki, jak cytrynówka, pomarańczówka czy orzechówka. Są one wbrew pozorom niezbyt trudne do zrobienia. Zazwyczaj wystarczy wybrany owoc, czysty alkohol oraz cukier. Ogromny wybór przepisów znajdziemy w internecie, więc nie ma problemu z doborem ich pod kątem własnego smaku.
Jako że jesień już w pełni, a zima nadchodzi wielkimi krokami, nie ma nic lepszego na długie i mroźne wieczory niż film lub książka, a obok rozgrzewająca cytrynówka czy inna nalewka, pita ze świadomością, że została samodzielnie wyprodukowana. Satysfakcja gwarantowana!

Podobne wpisy tematyczne online: