Czy można znaleźć gdzieś darmowe gry?

Czy można znaleźć gdzieś darmowe gry?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W przemyśle gier komputerowych stale zachodzą jakieś zmiany. Widoczne są szczególnie dla osób, które siedzą w branży, jednakże mają niebagatelny wpływ na tych, którzy nie interesują się tym przemysłem samym w sobie, jednakże lubią po prostu grać. Zmiany, o których mowa dotyczą modelu biznesowego różnego rodzaju koncernów – plus jest taki, że powoli zaczyna się odchodzić od gier sprzedawanych za grube pieniądze.

Zastępują je tak zwane darmowe gry – no właśnie, ale czy tak naprawdę są one darmowe? Odpowiedź nasuwa się sama chyba od razu – przecież nikt nie będzie nakładem ogromnej ilości pieniędzy produkował nowej gry, by później „rozdawać” ją całkowicie za darmo. Prawdą jest jednak, że tego typu gry są darmowe w początkowych fazach rozgrywki. Można je pobrać bezpłatnie, zapoznać się z nimi. Tak naprawdę jednak ich autorzy „łapią” często dość naiwnych odbiorców tak zwanymi systemami mikropłatnościami, które obecnie znajdują się niemal wszędzie.

Chcesz lepszą broń? Kup ją w naszym sklepie! Chcesz więcej postaci? Taką możliwość otrzymasz za jedynie kilka euro. Te slogany są widoczne w grach coraz częściej i to nie bez powodów. Na nich właśnie zarabiają producenci gier. W sumie jest to bardzo uczciwy model, przede wszystkim z perspektywy biednych graczy. Mimo, że nie zagrają w produkcję w taki sposób, jak ci, którzy zapłacą, będą w stanie to zrobić. A wcześniej takich możliwości nie było – któż bowiem nie pamięta czasów, w których trzeba było kupić daną grę, by móc w nią zagrać? Teraz na szczęście bogata paleta darmowych tytułów pozwala nam zabić nudę. Nawet jeśli będziemy mogli to zrobić w „gorszy jakościowo” sposób od tych, którzy będą korzystać z systemów mikropłatności.

Jak zatem znaleźć darmowe gry? Wystarczy jedynie rzucić okiem. Obecnie rynek jest nimi wręcz przesycony, a ich autorzy ścigają się o kolejnych graczy, oferując coraz to nowe funkcje. Z pewnością wybierzemy coś dla siebie, coś, co pozwoli nam miło spędzić wolny czas!

Podobne wpisy tematyczne online: