Jak zdrowo się odchudzać?

Jak zdrowo się odchudzać?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Podstawą każdej diety jest przede wszystkim umiar. Zawsze kiedy zaczynamy dietę zdrowotną, powinniśmy porozmawiać w tej sprawie z kompetentnym specjalistą, który w sposób dla nas zrozumiały wytłumaczy wszystkie jego wady i zalety.

Jeżeli czegoś nie rozumiemy trzeba pytać i drążyć temat w celu dogłębnego jego wyjaśnienia.Najlepiej nie robić tego na własną rękę, zwłaszcza jeżeli myślimy o zrzuceniu większej ilości zbędnych kilogramów. Specjalista dobierze dietę odpowiednią do naszego wieku oraz trybu życia. Wtedy umożliwione jest naprawdę skuteczne odchudzanie. Wiele kobiet decyduje się na głodówki lub zmniejszenie ilości spożywanych posiłków, gdyż tak doradziła koleżanka lub przeczytały w kolorowym czasopiśmie.

Należy pamiętać, że głodzenie się nie jest sposobem na zdrowe odchudzanie – jest to jedynie prosta forma wyczyszczenia organizmu z toksyn i przysposobienie organizmu do rozpoczęcia diety. Nie powinno się robić głodówek dłużej niż trzy dni. Chyba, że są to głodówki lecznicze, ale takiej zazwyczaj można poddać się tylko pod okiem specjalisty we właściwie do tego rodzaju kuracji przystosowanych klinikach odchudzanie na pewno doprowadzi do efektu jo-jo, czyli szybkiego odzyskania zmniejszonych kilogramów i dodatkowej ilości tłuszczyku.

Robi się tak, z tego powodu że organizm, któremu nagle zmniejszono ilość dostarczanych kalorii zatrzymuje je po powrocie do normalnego trybu życia i dodania wszystkich produktów do swojego jadłospisu. Pamiętajmy więc o złotej zasadzie zdrowego odchudzania – wszystko robimy mądrze i z głową.

Podobne wpisy tematyczne online: