Jaka role spełnia kuchnia w naszym życiu

kulinaria (6)Każdy element naszego życia ma na nie znaczący wpływ. Nic więc dziwnego, że również kulinaria mają ważne znaczenie w naszym życiu. Okazuje się, że to,  jak spożywamy posiłek, w jaki sposób go przygotowujemy,  czy robimy to sami oraz z kim zwykle spożywamy śniadania, obiady i kolacje,  ma wyraźny wpływ na to, kim jesteśmy.

Udowodniono, że ludzie, którzy jedzą w towarzystwie bliskich, przyjaciół i rodziny są o wiele bardziej otwarci i łatwiej nawiązują kontakty z ludźmi. Uznaje się też, że zarówno gotujący mężczyźni, jak i kobiety mają większe powodzenie w poszukiwaniu partnerów.

Okazuje się też, że gotowanie i przyrządzanie potraw wzmaga naszą kreatywność oraz pomaga nam w stresujących sytuacjach zachować trzeźwość umysłu.  Czy ma to związek z przypalającymi się czasem potrawami?

Wreszcie ci, którzy gotują samodzielnie są statystycznie bardziej szczęśliwymi i spełnionymi życiowo ludźmi. To prawdopodobnie dlatego, że gotujący często mają świadomość tego, że jedzenie przyrządzone samodzielnie jest po prostu zdrowsze. A jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch.

Podobne wpisy tematyczne online: