Karma dla szczeniaków

Karma dla szczeniaków
1 vote, 1.00 avg. rating (48% score)

karma-dla-szczeniakow-5W każdym wieku szczeniak ma różne wymagania żywieniowe. Karma dla szczeniaków powinna być wprowadzana wyłącznie po osiągnięciu sześciu tygodni życia. Wcześniej, co jest bardzo istotne, szczenięta karmione są przez swoją mamę.
Podobnie jak dzieci, szczenięta jedzą małe posiłki w ciągu kilku pierwszych tygodni. Wszystkie te posiłki powinny ściśle trzymać się zalecanej żywności, aby szczeniak mógł otrzymać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje. Aby zachęcić do dobrych nawyków żywieniowych posiłki szczeniaków powinny być podawane w regularnych odstępach czasu i w podobnych ilościach. Nie powinno się dopuszczać do sytuacji, kiedy piesek cały czas będzie miał dostęp do miski w które znajduje się karma dla szczeniaków. Małe pieski bardzo często nie znają umiaru i zjadają wszystko co mają w swoim zasięgu.
Należy karmić szczeniaka około trzech do czterech razy dziennie. Porcje powinny być małe, aby nie dopuścić do dramatycznych wzrostów i spadków energii Twojego szczeniaka.