Luksusowe apartamenty

rp_budownictwo26.jpgDeweloperzy, aby podnieść prestiż swojej oferty, bardzo często nazywają sprzedawane mieszkania apartamentami. Tymczasem nie każde mieszkanie zasługuje na takie miano. Apartamentem można nazywać taki lokal mieszkalny, którego minimalny metraż to 100 metrów kwadratowych, a wysokość pomieszczeń to 2,9 metra.
Oprócz tego wymagany jest też określony rozkład pomieszczeń. Luksusowy apartament musi mieć oddzielny salon, kuchnię (możliwe jest też połączenie kuchni z salonem), dużą sypialnię z garderobą i oddzielną łazienką, drugą sypialnię, która może służyć za gabinet, ogólnodostępną łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze. Wykończenie apartamentu musi być bardzo dobrej jakości, nie powinno zabraknąć też centralnej instalacji klimatyzacyjnej. Wymagania dotyczą także samego budynku, który aspiruje do miana apartamentowca. Konieczna jest winda, garaż podziemny, ochrona, całodobowy monitoring i recepcja w holu.
Z uwagi na te wymagania, ceny takich nieruchomości są bardzo wysokie. Klientów jednak nie brakuje. Apartamenty najczęściej położone są w pięknych okolicach, zatem widok z okna może być naprawdę imponujący. Apartamentowce budowane są głównie w dużych miastach.

Podobne wpisy tematyczne online: