Odchudzanie – dieta kapuściana

Odchudzanie – dieta kapuściana
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Spośród szerokiej gamy diet, które opierają się w głównej mierze tylko i wyłącznie na jednym produkcie żywieniowym, dieta kapuściana wydaje się być jedną z najpopularniejszych, najczęściej stosowanych i dających w przypadku wielu osób naprawdę zadowalające efekty. Nie dość, że jest zdrowa dla naszego organizmu (oczywiście w krótkim okresie czasu), dostarcza mu bowiem ogromnej ilości witamin z grup C, A, E oraz błonnika, to dodatkowo będzie eliminowała uczucie głodu i nie będzie sprawiała problemu przy przygotowywaniu posiłków.

Czas trwania diety kapuścianej to zazwyczaj siedem dni – w tym czasie naszym głównym posiłkiem będzie zupa z kapusty włoskiej lub białej, w której znaleźć powinna się także cebula, seler naciowy, czerwona papryka, kilka pomidorów i przypraw według własnego uznania. Zupy tej najlepiej przygotować odpowiednio dużo już na samym początku, aby starczyło jej przynajmniej na kilka dni.

Większość posiłków będzie składała się tylko i wyłącznie z zupy kapuścianej – niektóre z nich będą urozmaicone kawałkami owoców lub warzyw. Wraz z upływem kolejnych dni, dieta robi się coraz bardziej urozmaicona, cały czas jednak jej podstawą jest wspominana już kilkukrotnie zupa.

Powoduje to, że dieta kapuściana dla wielu osób może być zbyt monotonna – jest to jeden z jej nielicznych jednak sporych minusów. Oprócz tego należy podkreślić, że nie pomoże nam ona zrzucić znaczącej ilości kilogramów. W przeciągu siedmiu dni możemy liczyć na schudnięcie maksymalnie o kilka kilo. Warto jednak zaznaczyć, że efekt taki osiągniemy nawet w przypadku, kiedy nie posiadamy zbyt dużej aktywności fizycznej i prowadzimy raczej siedzący tryb życia.

Pomimo tego, że zdrowa, to podobnie jak praktycznie wszystkie inne plany żywieniowe, także dieta kapuściana będzie posiadała pewne przeciwwskazania. Nie zaleca się jej stosowania między innymi osobom, których odporność jest znacznie osłabiona, a także w czasie przesilenia zimowego i wiosennego, kiedy nasze organizmy są z zasady bardziej podatne na infekcje i choroby.

Podobne wpisy tematyczne online: