Pozyskiwanie indyczych piskląt

Pozyskiwanie indyczych piskląt
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Pozyskiwanie indyczych piskląt

Obecnie nie spotyka się innego sposobu na pozyskiwanie drobiowych piskląt, a tym bardziej indyczych, jak zakup ich w specjalistycznych wylęgarniach, a przynajmniej zostało to w znacznym stopniu ograniczone i to z jednego, głównego powodu.
Chodzi o ekonomię, czyli opłacalność produkcji, a więc pozyskiwania piskląt z jaj, posegregowanie ich i wstępne albo i dłuższe odchowanie, ponieważ klienci często życzą sobie pisklęta indycze już w nieco większych gabarytach, niż spotykanych niedługo po wykluciu się.
I z takich właśnie wylęgarni pisklęta trafiają do ferm, chociaż spotykane są również fermy zaopatrzone w wylęgarnie własne, a co w znacznym stopniu obniża koszty produkcji indyczego mięsa. Takie przedsiębiorstwo ma jeszcze taką zaletę, że nadwyżki w wylęgarniach może odsprzedawać innym hodowcom, zarówno tym wyspecjalizowanym w produkcji drobiu na dużą skalę, jak i tym, którzy pragną urozmaicić swoje drobiowe stadko na prywatnej posesji.
Czy ktoś natomiast jeszcze na prywatnym gruncie odchowuje indyki od jajka, trudno odpowiedzieć, bo jeśli nawet, stanowi to ewenement.