Uprawa pieczarek

Uprawa pieczarek
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

uprawa-pieczarek-5Jeśli uprawiasz na balkonie lub w przydomowym ogródku zioła lub warzywa, być może zastanawiałeś się także nad uprawą… pieczarek. Czy to opłacalne? Czy można rzeczywiście wyhodować grzyby na własne potrzeby, czy też jest to raczej fanaberia, a efekty pracy to co najwyżej kilka pojedynczych grzybów?

Uprawa pieczarek jest dziś bardzo prosta i najczęściej daje doskonałe efekty – spore zbiory świeżych grzybów „z własnego ogródka”. Grzyby do wzrostu nie potrzebują światła ani specjalnych temperatur, więc możemy spokojnie hodować je na strychach lub w piwnicach. Uprawa może być w całoroczna lub, jeśli decydujemy się na prowadzenie jej w ogrodzie – sezonowa.

Hodowlę taką prowadzimy na folii i oborniku. Nie musimy się specjalnie martwić, gdyż obecnie dostępne są w sprzedaży specjalne podłoża do hodowli pieczarek, które mają już w sobie grzybnię. Dzięki temu nie musimy nic siać ani wsadzać do ziemi. Wystarczy rozłożyć taką folię, wysypać na nią ziemię, która załączona jest do zestawu, a przez kolejne dni podlewać.