Pozyskiwanie indyczych piskląt

Pozyskiwanie indyczych piskląt

Obecnie nie spotyka się innego sposobu na pozyskiwanie drobiowych piskląt, a tym bardziej indyczych, jak zakup ich w specjalistycznych wylęgarniach, a przynajmniej zostało to w znacznym stopniu ograniczone i to z jednego, głównego powodu.
Chodzi o ekonomię, czyli opłacalność produkcji, a więc pozyskiwania piskląt z jaj, posegregowanie ich i wstępne albo i dłuższe odchowanie, ponieważ klienci często życzą sobie pisklęta indycze już w nieco większych gabarytach, niż spotykanych niedługo po wykluciu się.
I z takich właśnie wylęgarni pisklęta trafiają do ferm, chociaż spotykane są również fermy zaopatrzone w wylęgarnie własne, a co w znacznym stopniu obniża koszty produkcji indyczego mięsa. Takie przedsiębiorstwo ma jeszcze taką zaletę, że nadwyżki w wylęgarniach może odsprzedawać innym hodowcom, zarówno tym wyspecjalizowanym w produkcji drobiu na dużą skalę, jak i tym, którzy pragną urozmaicić swoje drobiowe stadko na prywatnej posesji.
Czy ktoś natomiast jeszcze na prywatnym gruncie odchowuje indyki od jajka, trudno odpowiedzieć, bo jeśli nawet, stanowi to ewenement.

Podobne wpisy tematyczne online: