Wódka na wesele

Wódka weselna

Wpływ na wybór sali, w której urządzimy nasze przyjęcie weselne ma wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest to czy lokal posiada w swojej ofercie menu dla gości. Państwo Młodzi najchętniej wybierają właśnie ten rodzaj miejsc, ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Nie muszą się bowiem martwić o catering i sprawy z nim związane. Oferowane menu zazwyczaj zawiera dwudaniowe dania główne, desery oraz przystawki. W jego skład nie wchodzą jednak napoje alkoholowe i ciasta. W związku z tym nowożeńcy sami muszą o nie zadbać.
Najczęściej wybieranym alkoholem jest wódka na wesele. Trunek ten gości na każdym przyjęciu od setek lat. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie tego rodzaju imprezy bez tak mocno procentowego napoju. Można nawet powiedzieć, że wódka wpisała się w kanon polskich tradycji weselnych.
Wybierając ten rodzaj alkoholu staramy się kupić jego znaczne ilości w okazyjnych cenach. Dlatego właśnie przyszli małżonkowie kupują określoną liczbę kartonów, jaka będzie ich zdaniem adekwatna do ilości zaproszonych gości i czasu trwania imprezy. Taka opcja zakupu jest najbardziej korzystną ze wszystkich, szczególnie w hurtowniach lub większych sklepach dyskontowych, które nie narzucają tak wysokiej marży, jak mniejsze sklepiki osiedlowe.
W większych miejscowościach, od niedawna obok wódki weselnej, na stołach możemy spotkać także najróżniejsze rodzaje win czy napoi o mniejszej zawartości procentowej alkoholu. Spowodowane jest to zmianą charaktery i czasu trwania przyjęć weselnych.

Podobne wpisy tematyczne online: